Podsumowanie akcji „Znicz 2018” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Podsumowanie akcji „Znicz 2018”

W niedzielę zakończyła się tegoroczna akcja „Znicz 2018”, która w tym roku trwała pięć dni. Policjanci oprócz dbania o bezpieczeństwo służyli pomocą. Podczas tegorocznych działań na terenie powiatu stargardzkiego nie odnotowaliśmy wypadków drogowych. Zaistniało 16 niegroźnych kolizji. Stargardzcy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.

 

 

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, stargardzcy policjanci do zabezpieczenia akcji „Znicz 2018” zaangażowali maksymalne siły i środki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa mundurowi kierowali ruchem rozładowując zatory, koordynowali działaniami na blokadach dróg, pilnowali porządku na terenie cmentarzy, udzielali porad i wskazówek, przypominali o zasadach bezpieczeństwa.

 

W trakcie działań policjanci oprócz pełnienia służby na drogach dojazdowych do cmentarzy, zwracali także uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej.

 

Podczas tegorocznej akcji policjanci ze stargardzkiej komendy zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. W roku 2017 z ruchu wyeliminowano 7 kierujących, którzy pomimo spożytego alkoholu wsiedli za „kółko”. Odnotowano również 16 niegroźnych kolizji, w roku 2017 zdarzeń takich było 27.