Trzy osoby aresztowane za posiadanie narkotyków - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Trzy osoby aresztowane za posiadanie narkotyków

Kryminalni ze stargardzkiej komendy w minionym tygodniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków w tym marihuanę i amfetaminę. Trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu na wniosek stargardzkiej prokuratury zostali aresztowani na okres dwóch oraz trzech miesięcy.

Stargardzcy kryminalni nie ustają w ściganiu przestępstw narkotykowych i nieustannie prowadzą rozpoznanie pod kątem nielegalnego narkobiznesu. Policjanci nie lekceważą żadnych informacji, które mogą im pomóc w dotarciu do osób naruszających prawo o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony czwartek w jednej z miejscowości na terenie naszego powiatu. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze w mieszkaniu 24 latka zabezpieczyli prawie 0,30 grama marihuany oraz prawie 32,5 gramów amfetaminy, a także substancję psychoaktywną 4-CMC i wagę elektroniczną. Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

Drugiego zatrzymania kryminalni dokonali na terenie Stargardu. Podczas wykonywania czynności w mieszkaniu a także piwnicy 29 latka policjanci ujawnili łącznie prawie 47 gramów marihuany oraz prawie 15 gramów amfetaminy. Decyzją sądu mężczyzna trafił na dwa miesiące do aresztu.

 

Trzecim zatrzymanym okazał się mieszkaniec jednej spod stargardzkiej miejscowości. U 28 latka mundurowi zabezpieczyli jeden krzew konopi, oraz 302 gramy marihuany. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Stargardzki sąd zastosował wobec 28 latka tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy.

 

Zatrzymani trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Stargardzki sąd przychylił się do wniosków stargardzkich prokuratorów o zastosowanie wobec podejrzanych najsurowszych środków zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.