Aktualności

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia

Do groźnego zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 15: 30 na skrzyżowaniu drogi wyjazdowej z miejscowości Bralęcin z drogą do miejscowości Piasecznik.

 

 

 

 

 

Będący na miejscu funkcjonariusze stargardzkiej drogówki ustalili, iż kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen 33 letni mieszkaniec Gołdapi wyjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 51 letniemu kierującemu samochodem marki Citroen. W skutek tego doszło do zderzenia aut.

 

Zaraz po zderzeniu doszło do zapalenia się obu pojazdów. Jeden z samochodów spłonął doszczętnie.

 

Kierujący samochodem marki Volkswagen oraz kierujący i pasażer pojazdu Citroen zostali przewiezieni do szpitala. Obrażenia jakich doznali podczas zderzenia nie zagrażają ich życiu.

 

Będący na miejscu policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami sprawcy tego zdarzenia. Natomiast o karze zadecyduje sąd. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oprócz nieprawidłowego wyprzedzania i poruszania się z nadmierna prędkością jest jedną z przyczyn zaistnienia groźnych zdarzeń.

 

Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki podczas codziennej służby apelują do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Wzajemny szacunek, kultura jazdy, oraz znajomość przepisów mogą uchronić wszystkich użytkowników dróg od niebezpiecznych a nawet tragicznych w skutkach zdarzeniach.