Aktualności

“Jesteśmy widoczni” - wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie

W minionym tygodniu stargardzką komendę odwiedzili uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 11 w ramach autorskiego programu KPP Stargard „Jesteśmy widoczni”, a także „Programu przeciwdziałania przemocy w szkole, profilaktyki uzależnień oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

 

 

Młodzież zwiedziła między innymi stanowisko dowodzenia Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie gdzie zobaczyć można było jak służbę pełnią dyżurni tutejszej jednostki. Kolejnym punktem wizyty były odwiedziny funkcjonariuszy którzy na co dzień służbę pełnią z psami służbowymi. Odwiedzającym przedstawiono charakterystykę pracy psów służbowych, ich zadania, a także obowiązki.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w Wydziale Kryminalnym u technika kryminalistyki, który opowiedział o tajnikach i charakterze swojej służby. Uczniowie mieli okazję na żywo zobaczyć sprzęt jakim dysponują technicy do zabezpieczania śladów wykonując czynności na miejscu zdarzeń, a także mogli sami sprawdzić swoje umiejętności pod okiem specjalisty zabezpieczając ślady linii papilarnych.

 

Po zwiedzaniu budynku stargardzkiej jednostki w sali konferencyjnej rozmawiano o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oraz przepisach dotyczących jazdy rowerem i stosowania elementów odblaskowych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie zabrakło również pogadanki na temat uświadomienia młodym ludziom o konsekwencjach, oraz odpowiedzialności jakie niesie za sobą zażywanie środków odurzających.

 

 

Podczas spotkania uczniowie byli zadowoleni z wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie. Zadawali wiele pytań, dzielili się posiadaną wiedzą, która jak oświadczył technik kryminalistyki była bardzo imponująca. Celem takich spotkań jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym od najmłodszych lat, a także uświadamianie najmłodszym o zagrożeniach z jakimi możemy się spotkać w codziennym życiu.