Ogólnopolskie działania - “WIELKANOC 2018” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Ogólnopolskie działania - “WIELKANOC 2018”

Od dziś do poniedziałku na terenie całego kraju trwają działania kontrolno – prewencyjne których celem jest zapewnienie ładu, porządku oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

 

Wielkanocne święta to czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy to czas wytężonej służby – a wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

 

30 marca 2018 roku policjanci przeprowadzą dodatkowe działania pk. “Prędkość”, podczas których zwracać będą uwagę na ograniczenie prędkości przez kierujących. Ciągły pośpiech i towarzyszące negatywne emocje oraz sposób ich wyrażania mogą mieć zły wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Policjanci w trakcie prowadzonych działań będą zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących dla dzieci. Zwrócą też uwagę czy podczas jazdy kierujący nie korzystają z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Dodatkowo sprawdzą stan trzeźwości kierujących.

 

Kierujący pojazdami odpowiedzialni są również za życie i zdrowie przewożonych pasażerów. Podejmowane przez nich decyzje, jak również zachowania na drodze, mają wpływ na bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego (kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych). Należy o tym pamiętać, także wówczas kiedy, podczas spotkań w gronie najbliższych będzie wiele okazji do spożywania alkoholu.

 

Wystarczy przestrzegać przepisów ruchu drogowego, dostosować prędkość do warunków jazdy, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze.