“spoKREWnieni służbą” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

“spoKREWnieni służbą”

W związku z przygotowaniami do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w okresie od 01 do 31 marca 2018 roku w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, prowadzi akcję „spoKREWnieni służbą”.

 

 

Ideą akcji jest organizacja zbiórek krwi dla chorych, ofiar wypadków, a także zwrócenie uwagi na osobę funkcjonariusza publicznego dbającego o praworządność, ład, porządek i bezpieczeństwo obywateli RP, który może oraz powinien być kojarzony z niesieniem pomocy i ratowaniem życia ludzkiego.

 

W związku z powyższym w dniu 15 marca 2018 roku w godzinach 09:00 – 13:00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi przy wykorzystaniu mobilnego ambulansu do poboru krwi RCKiK w Szczecinie.

Ponadto w tym dniu na terenie KPP w Stargardzie zostanie przeprowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego przy współpracy z fundacją DKMS.

 

Akcja zorganizowana jest przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Stargardzie, Zakładu Karnego w Stargardzie, Starostwa Powiatowego oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji".