Reakcja policjanta po służbie na zdarzenie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Reakcja policjanta po służbie na zdarzenie

Policjant nawet w czasie wolnym od służby, zawsze chętnie służy pomocą. Udowodnił to funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, który natychmiast zareagował widząc zdarzenie drogowe do jakiego doszło na jednej ze stargardzkich ulic.

 

 

Wczoraj mundurowy OPP w Szczecinie jadąc swoim prywatnym samochodem na ul. Marii Skłodowskiej Curie w Stargardzie zauważył jak kierujący samochodem osobowym marki Audi najechał na tył poprzedzającego go pojazdu Nissan. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał swój pojazd i podszedł do uczestników zdarzenia. Sprawdził czy nikt nie potrzebuje pomocy medycznej. Poinformował też osoby biorące udział w zdarzeniu, że jest policjantem i przedstawił się z imienia i nazwiska okazując przy tym legitymację służbową.

 

W czasie rozmowy z uczestnikami stłuczki, wyczuł silną woń alkoholu. W związku z podejrzeniem, że sprawca może być w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości nie dopuścił do oddalenia się mężczyzny z miejsca zdarzenia. Powiadomił o tym fakcie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, który do zdarzenia natychmiast skierował patrol ruchu drogowego.

 

Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki szybko ustalili, że kierujący Audi 49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, w organizmie miał niemal półtora promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie po nadzorem Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.