„Motylki” z wizytą u przyjaciela - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

„Motylki” z wizytą u przyjaciela

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie odbyło się spotkanie dzieci grupa „Motylki” z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Stargardzie z komisarzem INKIEM.

 

 

 

Podczas wizyty w budynku Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie maluchy miały możliwość przyjrzenia się pracy funkcjonariuszy tutejszej jednostki. Następnie podczas spotkania z „INKIEM” w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji , który wywołał uśmiech i radość na twarzach dzieci przypomniano maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach zabawy oraz zagadek rozmawiano o kolorach świateł, które zezwalają na bezpieczne przejście, a które tego przejścia zabraniają. Dzieci chętnie dzieliły się wiadomościami na temat numerów alarmowych na które należy dzwonić, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Podczas spotkania najmłodsi otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, które również były tematem spotkania, oraz „Certyfikaty” śladów linii papilarnych swoich paluszków. Największą radością maluchów była możliwość „przybicia piątki” komisarzowi oraz możliwość przytulenia się do INKA.