Aktualności

Kolejne przypadki przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym

Policjanci stargardzkiej drogówki każdego dnia realizują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stąd też często można zauważyć na naszych ulicach funkcjonariuszy dokonujących pomiaru prędkości. Dysponują oni nie tylko ręcznymi miernikami, ale i wideorejestratorami znajdującymi się w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Nieustannie jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, pomimo to nadal kierowcy nadmiernie przekraczają prędkość.

 

 

 

W ciągu czterech dni policjanci stargardzkiej drogówki ujawnili cztery przypadki ignorowania przepisów dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Nie pomagają apele, oraz przepisy dotyczące utratę uprawnień do kierowania pojazdami zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Pierwsze takie wykroczenie ujawnione zostało przez mundurowych na wjeździe do miejscowości Szczecin, gdzie kierujący samochodem BMW poruszał się o 55 km/ h w obszarze zabudowanym za szybko.

 

Drugi przypadek został zarejestrowany również na wjeździe do Szczecina. Jednak ten kierujący samochodem Chewrolet jechał z prędkością 127 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczył dozwolona prędkość o 27 km/h.

 

Kolejnym przykładem jest kierujący samochodem Audi. W miejscowości Wapnica przekroczył prędkość o 52 km/h poruszając się z prędkością 102 km/h.

 

Czwartym ujawnionym wykroczeniem był kierujący samochodem marki Ford, który na ul. Szosa Stargardzka jechał z prędkością 124 km/h przekraczając dozwolona prędkość o 24 km/h.

 

Powyższe wykroczenia skutkowały zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami zgodnie z obowiązującymi przepisami. Trzech kierujących zostało ukaranych mandatem, natomiast o karze jednego z nich zadecyduje Sąd.

 

Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.