Z wizytą u komisarza INKA - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Z wizytą u komisarza INKA

Wczoraj uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie odwiedzili w Komendę Powiatową Policji w Stargardzie.

 

 

 

Na miejscu uczniów przywitał osobiście Pan Komendant insp. Robert Nowak wraz z komisarzem Inkiem. Po krótkiej prezentacji specyfiki i zasad pełnienia służby, młodzież miała możliwość zasiąść za biurkiem szefa stargardzkiej Policji.

Kolejnym punktem wizyty były odwiedziny przewodników psów służbowych. Policjanci przybliżyli młodzieży zasady pracy z czworonogami, a także zaprezentowali pokaz posłuszeństwa swoich pupili. Podczas wizyty nie zabrakło również szkolenia z zakresu zabezpieczania śladów daktyloskopijnych. Zajęcia te zostały przeprowadzone przez stargardzkich techników kryminalistyki.

Młodzież nie omieszkała również zwiedzić budynku Komendy. Uczniowie kolejno poznali: stanowisko kierowania, pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Po zakończonym zwiedzaniu Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przyszedł czas na zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas tej pogadanki przekazywano słuchaczom najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także przypomniano zasady zachowania się wobec osób obcych.

Zajęcia przeprowadzone w budynku Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie były elementem poznania zawodu policjanta oraz specyfiki pełnienia służby w różnych pionach jak również przypomnieniem zasad bezpieczeństwa.