TRUCK & BUS- działania stargardzkiej drogówki - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

TRUCK & BUS- działania stargardzkiej drogówki

Na terenie naszego powiatu Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przeprowadzili działania TRUCH& BUS.

 

 

 

 

W miniony poniedziałek mundurowi ze Stargardu od wczesnych godzin rannych włączyli się do ogólnopolskich działań TRUCK & BUS. Głównym celem takiej akcji było wyeliminowania nieprawidłowości w przewozie osób i rzeczy.

W czasie prowadzonych działań kontrole drogowe obejmowały głównie aspekty bezpośrednio związane z bezpieczeństwem tych przewozów – w szczególności: stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania oraz przestrzeganie przez nich przepisów drogowych.

Podczas czynności wykonywanych na drodze policjanci ujawnili kilkadziesiąt nieprawidłowości związanych z transportem drogowym. W kilku przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów ciężarowych między innymi za stan techniczny pojazdów. Zatrzymano również nietrzeźwego kierującego takim pojazdem, oraz dwa uprawnienia do kierowania pojazdami. W trzydziestu paru przypadkach kierujących ukarano mandatem karnym

Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.