Aktualności

„50 +”- kierowco uważaj, zobacz jak jak łatwo można stracić uprawnienia do kierowania pojazdami

Policjanci stargardzkiego Wydziału Ruchu Drogowego wzmocnieni o radiowóz nieoznakowany z wideo rejestratorem marki BMW w miniony weekend prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących którzy poruszali się brawurowo po drogach naszego powiatu.

 

 

Zadaniem mundurowych było optymalne zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim jego uczestnikom w związku z kończącymi się feriami zimowymi w naszym województwie. Funkcjonariusze nie akceptowali żadnych zachowań kierujących, które nawet w najmniejszym stopniu powodowały zagrożenie w ruchu drogowym. Wynikiem tego typu działań było ujawnienie trzech kierujących którzy złamali przepisy.

 

Do pierwszego takiego zdarzenia doszło w Stargardzie na ul. Broniewskiego. Kierujący samochodem marki Hyundai, mieszkaniec Stargardu na ograniczeniu prędkości do 60 km/h poruszał się z prędkością 117 km/h.

 

Drugie rażące wykroczenie popełnił mieszkaniec Stargardu, który na drodze pomiędzy miejscowościami Kobylanka- Morzyczyn jechał z prędkością 117 km/h, gdzie na wskazanym odcinku drogi prędkość dopuszczalna przepisami wynosiła 50 km/h.

Ponadto kierujący podjął manewr wyprzedzania innego uczestnika w miejscu niedozwolonym na podwójnej linii ciągłej.

 

Dopuszczalną prędkości przekroczył także kierowca Goleniowa, który na wjeździe do Szczecina poruszał się z prędkością 157 km/h.

 

W związku z popełnionym wykroczeniem polegającym na przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/ h kierującym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Ponadto podczas działań kilkunastu kierujących ukarano mandatami karnymi.