Działania „SMOG” w Stargardzie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Działania „SMOG” w Stargardzie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie na terenie powiatu stargardzkiego przeprowadzili działania „SMOG”.

 

 

 

Policja jako jeden z odpowiedzialnych organów za bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym zobowiązana jest do nadzorowania, porządkowania i kontroli uczestników ruchu drogowego- zapewniając jednocześnie wszystkim bezpieczeństwo i porządek na drogach.

 

Nadmierna prędkość, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub środka działającego podobnie do alkoholu jak i omijanie pieszych na przejściu dla pieszych- to główne przyczyny wypadków.

 

Kolejnymi groźnymi zachowaniami na drodze jest : nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przechodzenie w miejscach niedozwolonych, czy przy czerwonym świetle.

Te poważne wykroczenia niosą za sobą możliwość zaistnienia tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dlatego też stargardzcy mundurowi podczas działań kontrolowali stan trzeźwości kierujących, bacznie przyglądali się także i reagowali na kierujących, którzy popełniali wykroczenia wobec pieszych, jak również na pieszych popełniających wykroczenia.

Kolejnym ważnym zadaniem policjantów było eliminowanie z dróg pojazdów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu pozostałym uczestnikom ruchu.

 

 

Podczas tych działań mundurowi ukarali kilkanaście osób mandatami karnymi, między innymi za stan techniczny pojazdów jak również zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych.