SKUTECZNOŚĆ KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

SKUTECZNOŚĆ KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ

Już prawie półtora roku funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie zachodniopomorskim. Wiele można się z niej dowiedzieć, jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Z każdym dniem przybywa nowych zgłoszeń. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów.

 

 

 

 

 

Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego powiatu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują.

 

Jednym z zagrożeń naniesionym na KMZB w naszym powiecie była informacja o niszczeniu zieleni w jednej pod stargardzkiej miejscowości. Informacja dotyczyła kierującego samochodem osobowym który dokonywał niszczenia murawy boiska poprzez „driftowanie” czyli kontrolowaną jazdę bokiem. Wnikliwa, kilkukrotna kontrola wskazanego zagrożenia przez stargardzkich dzielnicowych zakończyła się zatrzymaniem sprawcy wykroczenia, odholowaniem pojazdu i ukaraniem kierującego mandatem karnym w wysokości pięciuset złotych.

 

Policjanci przypominają: chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.