Niewielkie gadżety mają wielkie znaczenie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Niewielkie gadżety mają wielkie znaczenie

Stargardzcy policjanci wspólnie z komisarzem „Inkiem” zachęcali do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili Przedszkole Niezapominajki oraz Szkołę Podstawową nr 6 w Stargardzie.

 Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów w terenie zabudowanym, ale wszyscy uczestnicy dzisiejszych spotkań w przedszkolu i szkole wiedzieli, jak ważne są takie gadżety, które poprawiają widoczność. Dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

 

Między innymi takie tematy poruszył dzisiaj powiatowy orzeł, który systematycznie z policjantami odwiedza kolejne placówki. Komisarz Inek, bo takie imię maskotka otrzymała poprzez procedurę konkursową, rozdając elementy odblaskowe ma pełne ręce roboty.

 

Uczestniczący w spotkaniu kom. Łukasz Famulski oraz Pani Alma Selwesiuk poruszyli również zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa przy kontakcie z osobą nieznajomą, podczas podróży, w czasie zabaw zimowych, a także w rejonie dróg.

 

Mamy nadzieje, że te cenne wskazówki pozostaną na zawsze w pamięci dzieci, które z radością uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych.