Aktualności

Policjanci z Suchania spotkali się z młodzieżą

Mając na uwadze zbliżający się czas świąteczno – noworoczny, a także ferie zimowe na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Suchaniu Policjanci z Posterunku we współpracy ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchaniu prowadzą cykl spotkań z młodzieżą.

Tym razem mundurowi spotkali się z uczniami w wieku od 12 do 14 lat. W spotkaniu wzięło udział około 60 osób. W trakcie spotkania omówiono teorię oraz przeprowadzono warsztaty z udzielania pierwszej pomocy z resuscytacją krążeniowo-oddechową oraz zachowanie w poszczególnych stanach zagrożenia życia i zdrowia w warunkach domowych oraz sytuacjach z życia wziętych. Dodatkowo funkcjonariusze uczyli prawidłowego sprawdzenia funkcji życiowych i sposobu ułożenia poszkodowanych w pozycję bezpieczną ustaloną, a także przybliżono kilka zagadnień związanych ze służbą naszych formacji powiązaną z częściowym pokazem użytkowanego sprzętu.

 

Ważną kwestią były również zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i bezpiecznego zachowania pieszych w ruchu drogowym. Zwrócono również uwagę na konieczność używania odblasków.