Kontynuujemy szkolenie z samoobrony - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Kontynuujemy szkolenie z samoobrony

Jak działać w sytuacji kryzysowej i nie dać się zaskoczyć potencjalnemu sprawcy przestępstwa, to podstawowe zagadnienia, z których szkolą stargardzcy policjanci pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej powiatu stargardzkiego.

Policyjny instruktor taktyk i technik interwencji mł. asp. Łukasz Więckowski oraz kom. Łukasz Famulski ze stargardzkiej komendy prowadzą warsztaty w ramach, których pracownicy ośrodków pomocy społecznej powiatu stargardzkiego uczą się nawiązywania pierwszego kontaktu z podopiecznym w sytuacji kryzysowej oraz poznają metody rozładowywania napięcia w kontakcie z osobą konfliktową. Słuchacze poznają również metody podstawowej samoobrony.

 

W tym tygodniu stargardzcy funkcjonariusze przeprowadzili kolejne już takie szkolenie dla pracowników socjalnych powiatu stargardzkiego. W sumie przeszkolonych zostanie niemal sto osób, które między innymi nabędą umiejętności oceny sytuacji i osób, nawiązania pierwszego kontaktu w sytuacji kryzysowej, a także panowania nad własnymi emocjami w skrajnie nerwowych sytuacjach.

 

Szkolenie obejmuje również elementy samoobrony, które uczą radzenia sobie w sytuacji ataku napastnika. Tym samym każdy w warunkach zbliżonych do rzeczywistości może sprawdzić pozyskaną wiedzę i własne umiejętności.