Stargardzkie obchody Święta Policji - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Stargardzkie obchody Święta Policji

Dzisiaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w Stargardzkim Centrum Kultury obchodzili uroczystą galę z okazji 98 rocznicy Powstania Policji Państwowej. Święto Policji obchodzone było między innymi w gronie przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, współdziałających z Policją instytucji, a także mieszkańców powiatu stargardzkiego, a to świadczy o szacunku, jakim darzona jest misja zapobiegania i zwalczania przestępczości i o uznaniu dla pracy mundurowych.

Dzisiejszą uroczystość rozpoczęto meldunkiem, po którym Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Robert Nowak przywitał wszystkich gości na uroczystej gali. W uroczystości stargardzkich policjantów uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, Wojska Polskiego, Więziennictwa, Straży Pożarnej oraz innych służb współpracujących ze stargardzką policją.

 

Podczas spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie mł. insp. Jacek Cegieła wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym dniu awans otrzymało  71 funkcjonariuszy:

- w korpusie oficerów młodszych 2 policjantów,

- w korpusie aspirantów 28 policjantów,

- w korpusie podoficerów 35 policjantów,

- w korpusie szeregowych 6 policjantów.

 

W czasie uroczystości Komendant Wojewódzki wyróżnił również jednego policjanta oraz dwóch pracowników stargardzkiego garnizonu. Sierż. szt. Rafał Malec w czasie wolnym od służby bezpośrednio przyczynił się do uratowania życia kobiecie, natomiast Pani Magdalena Ryback i Pani Anna Jacykowska wyróżniły się wkładem pracy oraz sumiennością w realizacji przydzielonych obowiązków.

 

Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie za dotychczasową owocną współpracę i nieocenione wsparcie finansowe, które bezpośrednio przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu dał wyraz uznania:

Pani Staroście Iwonie Wiśniewskiej,

Panu Prezydentowi Rafałowi Zającowi,

Panu Ireneuszowi Rogowskiemu Członkowi Zarządu Powiatu,

Panu Mirosławowi Przysiwkowi Wójtowi Gminy Kobylanka,

oraz

Panu Grzegorzowi Brochockiemu Wójtowi Gminy Dolice.

 

Podczas stargardzkiej gali życzenia, gratulacje oraz podziękowania za profesjonalną, rzetelną i pełną wyrzeczeń oraz ryzyka służbę, złożyli stargardzkim policjantom zaproszeni na uroczystość goście.