Aktualności

Akcja poboru krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku

Dzisiaj przed siedzibą stargardzkich policjantów można było przyłączyć się do kolejnej akcji oddawania krwi, jak również dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku. Akcja krwiodawstwa i DKMS odbywała się pod patronatem Powiatu Stargardzkiego.

W czasie wakacji zapotrzebowanie na krew wzrasta. Dzieje się tak dlatego, że niejednokrotnie zwiększa się liczba wypadków, a ponadto upały wpływają na pogorszenie stanu zdrowia osób z chorobami serca i układu krążenia.

 

Stargardzcy policjanci wychodząc naprzeciw takim problemom i dając cząstkę siebie, jaką stanowi krew uzupełniają ten niezastąpiony lek. W tym celu mundurowi przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie kolejny już raz zorganizowali akcję poboru krwi w mobilnym krwiobusie. Jednak tym razem można było dać z siebie więcej niż zwykle, bo oprócz krwiodawstwa zorganizowano również stanowisko DKMS. Każda osoba, która świadomie zdecydowała się, aby zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego mogła się zarejestrować, tym samym podejmując wspólną walkę z nowotworami krwi.

 

Podczas akcji zorganizowanej przez Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi SHDK RP w Stargardzie pod patronatem Powiatu Stargardzkiego krew oddało 25 osób, a kolejnych 10 zarejestrowało się w bazie DKMS.

 

W akcji uczestniczyli stargardzcy Policjanci, funkcjonariusze Zakładu Karnego, mieszkańcy powiatu stargardzkiego, a także Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska, Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Irena Agata Łucka i Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie mł. insp. Robert Nowak.