Zadbaliśmy o bezpieczeństwo rowerzystów - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Zadbaliśmy o bezpieczeństwo rowerzystów

Pod patronatem Ministra Sprawa Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz Powiatu Stargardzkiego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie 1 lipca 2017 roku wspólnie z Powiatową Radą Bezpieczeństwa przeprowadziła działania o charakterze edukacyjnym ukierunkowane na bezpieczeństwo rowerzystów.

Dzisiaj od godziny 9.00 do godziny 12.00 w Zieleniewie na ulicy Szczecińskiej nad ścieżką dla rowerzystów utworzona została brama edukacyjna, tym samym tworząc dla niechronionych uczestników ruchu tunel, w którym znajdowali się stargardzcy policjanci i przedstawiciele Powiatowej Rady Bezpieczeństwa, a także wspierający akcję Strażnicy Gminni z Kobylanki oraz Pan Mirosław Mazański ze Stargardzkiego Porozumienia Rowerowego.

 

Stargardzcy mundurowi wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie kom. Arturem Grendą oraz Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska i Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Pani Irena Agata Łucka wszystkim uczestnikom akcji przekazywali „poradnik rowerzysty”, a także elementy odblaskowe, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto wyróżniający się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego otrzymali także apteczki i bidony. Podczas działań profilaktycznych funkcjonariusze rozwiewali wszelkie pojawiające się wątpliwości cyklistów i „rozwiązywali kazusy”.

 

Działania profilaktyczne były również doskonałą okazją do promowania roweru, jako ekologicznego środka transportu w ramach kampanii  "Ekologicznie na dwóch kółkach - Bezpieczne Wakacje 2017".  Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest zachodniopomorska drogówka i Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

Pamiętajmy, że rowerzysta, jako pełnoprawny uczestnik ruchu także jest obowiązany do przestrzegania przepisów prawa, zarówno w stosunku do kierujących pojazdami, jak i pieszych.