Nowy sprzęt w stargardzkiej Policji - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Nowy sprzęt w stargardzkiej Policji

Od kilku tygodni stargardzcy policjanci dysponują nowym namiotem pneumatycznym, który w działaniach terenowych przy zmiennych warunkach atmosferycznych może służyć zarówno do celów ratowniczych, jak i w zakresie mobilnego stanowiska dowodzenia. Nowy nabytek wraz z całym wyposażeniem pozyskany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach projektu Regionalnego systemu prewencji na zagrożenia środowiskowe wywołane zmianami klimatu zachodniopomorska policja doposażona została w osiem pneumatycznych namiotów, z których jeden trafił do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

 

Nowy sprzęt, który głównie wykorzystywany będzie przy zagrożeniach klimatycznych i środowiskowych wzmocni Policję podczas prowadzonych akcji ratowniczych zwłaszcza przy zmiennych warunkach pogodowych. Realizacja projektu oprócz namiotu obejmowała również jego wyposażenie, na które składaj się między innymi dwa agregaty prądotwórcze, stacja meteorologiczna, nagrzewnica, oświetlenie, komputery wraz z urządzeniem wielofunkcyjnym, aparat fotograficzny, łóżka, stół z krzesłami oraz telefon. Tak kompleksowe doposażenie namiotu pneumatycznego daje możliwość wykorzystania go w najróżniejszych sytuacjach, przy jednoczesnym zapewnieniu niezbędnych warunków zarówno dla poszkodowanego jak i ratujących.

 

Takie wyposażenie oprócz stargardzkiej komendy trafiło również do KMP w Szczecinie, Koszalinie i Świnoujściu oraz Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, Gryfinie, a także do Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie i KWP. Wartość pojedynczego zestawu to blisko 66 000 zł. 

Ładowanie odtwarzacza...